Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak můžeme pomoct?

 

Jak můžeme pomoct zvířatům? Pokud zrovna nechcete jezdit do divočiny a učit domorodce aby je nelovily, jsou už možnosti jak pomoct zvířatům dost omezené. Ale i malá pomoc může hodně změnit, určitě si řekneš: ,,To že já (takový malý neznámí človíček) pomůžu jedné ubohé kočce přece nezmění celý svět!" Jenže představ si že by si přesně tohle řekl každý? To už by se na světě opravdu nenašla ani jedna spřízněná duše a zvířata by mohla jedno po druhém klidně spáchat sebevraždu. Naštěstí se ale i dnes najde mnoho lidí kteří zvířata uspěšně zachraňují a otevřeně beze strachu vystupují proti týrání. Jedním z velkých problémů týrání zvířat je asi ten ža za týrání nejsou dost vysoké tresty, když někdo zvíře týra, dostane pokutu nanejvýš rok nebo dva odnětí svobody. Ale jak je vidět, to rozhodně nestačí. Ty tyrani by zasloužily pruhovaný pižamo, kouly na nohu a zametat chodník a třeba deset let. Ono by ho to přešlo.

Tresty ale zvířatům život nevrátí, proto se musí určit nějaká účinná prevence. Jenže jaká? Některé společnosti na ochranu zvířat jezdí do divočiny a do rúzných vesnic. Kde domorodce poučují o tom že nesmí zvířata zabíjet, jenže zvířata jsou většinou jedinou obživou těch domorodců. Mají z nich kůže, maso a bůhví co ještě. A proto je učí jak vyrobit jiné jídlo a spoustu dalších věcí.

V pralesech je také ale velké množství pytláků, to se nedá ale tolik řešit. Ale chytří lidé z různých organizací vymysleli že když se pralesy a divočinami povedou turistické stezky omezí se pytláctví. Zvířata si na turisty docela zvykla a opravdu to funguje. Jenže ne všude se turistické stezky dají zařídit.

To je ale pomoc velkých organizací, jak tedy můžeme pomoct my?

:Pár tipů které určitě pomůžou:

- my sami především zvířatům neubližujeme

- pokud máme nějaké doma, staráme se o něj a věnujeme mu naši péči (dostatek prostoru, hrajeme si s ním atd.)

- pokud víme o někom kdo týrá zvířata, okamžitě to někomu oznámíme, nebudeme žalobníčkové ale zachráníme životy nevinných

- pokud najdete nějaké opuštěné zvíře, odneseme ho do útulku

- můžeme přispívat útulkům, penězmi, jídlem, někdy mají radost i z obyčejné deky

- šiřte informace dál, kopírujte od nás články o týrání zvířat a o jejich ochraně

(print image)